BIURO PODRÓŻY DLA GRUP

WIEDEŃ - AUSTRIA

Wiedeń jest stolicą i największym miastem Austrii. Znajduje się w północno-wschodniej części kraju nad Dunajem. Zostało założone w 500 r. p.n.e. jako osada celtycka. Prawa miejskie uzyskał w 1221 r. stając się jednym z największych i najważniejszych miast Rzeszy Niemieckiej, a po jej upadku stolicą Cesarstwa austriackiego a następnie Austro-Węgier. W 1918 r. stał się stolicą Austrii.

Wiedeń to miasto z historią, gdzie każdy kto odwiedza to miasto od razu to odczuje, gdyż z historią zetknąć się tu można prawie na każdym kroku. Z każdej strony widać cesarskie godło. Zewsząd patrzą na nas postacie Franciszka Józefa, Sissi i Karola Habsburga. Witryny sklepowe ozdobione są hasem „Dostawca na dwór królewsko-cesarski”. Po prostu, każdy tu cofa się w czasie do okresu cesarstwa austro-węgierskiego.

W Wiedniu można obejrzeć wiele zabytków m.in. Akadamię Sztuk Pięknych, Alberiane, Belweder, Budynek Secesji, Burgtheater, Cmentarz Centralny, Holfburg, Fontanne Neptuna, Gloriette w Schonbrunn, Hundertwasserhaus, Katedre Wiedeńską, Kolumne Morowa, Kościół Farny, Św. Józefa, Losshaus, MuseumQuartier, Opere Wiedeńską, Ołtarz Winer Neustadt, Pałac Kinskich, Harrach, Katedre Św. Szczepana, Wagenburg, ZOO Vienna, Prater i wiele innych...

WYCIECZKA PO WIEDNIU - WYJAZDY Z MAŁOPOLSKI

MuseumsQuartier Pałac Schönbrunn Glorietta w ogrodach
pałacu Schönbrunn
Ratusz w Wiedniu

Muzeum Historii Sztuki Volksgarten Najstarsza sieć
tramwajowa w Europie
Kościół Wotywny

ZWIEDZAMY WIEDEŃ

Jeżeli chcą Państwo poznać to wspaniałe miasto - zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Proponujemy Państwu jednodniowe wycieczki do Wiednia z możliwością przedłużenia do kilku dni. Wyjazdy z Polski wczesnym rankiem. Ze względu na tak dużą ilość zabytków i atrakcji jakie można zobaczyć w Wiedniu przygotowaliśmy do Państwa kilka propozycji do zwiedzania. Zwiedzać zabytki można samodzielnie wraz z elektronicznym przewodnikiem lub oferujemy możliwość odpłatnego skorzystania z licencjowanego przewodnika na terenie Wiednia.

Wyjazdy zazwyczaj odbywają się z całej Małopolski (Tarnów, Kraków, Nowy Sącz, Nowy Targ, Zakopane, Limanowa), ale nie wyklucza to osób mieszkających w innych miejscowościach - prosimy wówczas o kontakt telefoniczny celem uzgodnienia szczegółów.

 

WYCIECZKA I

 • Panorama miasta ze wzgórza Kahlenberg – znanego jako miejsce początku słynnej „Odsieczy wiedeńskiej”
 • Objazd miasta staromiejską obwodnicą zwaną Ringiem
 • Zwiedzanie centrum miasta: Ratusz, Parlament, Hofburg, Katedra Św. Szczepana, Belweder, Pomnik Marii Teresy
 • Obiadokolacja na koszt firmy w jednej z Wideńskich restauracji
 • Powrót do Polski bardzo późnym wieczorem

WYCIECZKA II

 • Schönbrunn – letnia rezydencja zbudowana za panowania Marii Teresy, spacer po ogrodach oraz wejście do zoo
 • Plac Graben – Jedno z najważniejszych miejsc w Wiedniu, na obu krańcach znajdują się fontanny na jednym Józefa, a na drugim Lopolda
 • Przejście ulicą Graben, Kohlmarkt, Kärtner Str. – czas na zakupy
 • Przejazd na Prater – zabawa w wesołym miasteczku
 • Obiadokolacja na koszt firmy w jednej z Wideńskich restauracji
 • Powrót do Polski bardzo późnym wieczorem

INNA PROPOZYCJA

Istnieje możliwość własnego skomponowania planu wycieczki z opcji I i II lub też na Państwa życzenie możemy przygotować inny plan wycieczki. Każda wycieczka jest kalkulowana indywidualanie w zależności od ilości osób i długości jej trwania. W tym celu prosimy o kontakt z nami telefonicznie lub drogą mailową.

INNE WYCIECZKI

Nasza firma organizuje również inne zagraniczne wycieczki m.in.: Praga, Lwów, Budapeszt, Eger i Miszkolc, Tatralandia - park wodny Słowacki Raj, Łomnicki Szczyt, Tatry Wysokie, Dookła Tatr, Spisz i Jaskinia Lodowa, Parki dinozaurów, Segway Tour Zakopane, Rafting po Dunajcu i wiele innych.

POLTRANS
Centrum Turystyki